Partner merytoryczny:

Organizatorzy:

  
           

Prezentujemy najlepsze drużyny startujące w Koronie Wielkopolski:

Wybierz z listy nazwę drużyny dowiedz się o niej więcej. Jeśli masz ochotę dołączyć to podane są tam również kontakty do kapitanów oraz terminy treningów!
Jeśli chcesz, abyśmy zamieścili informacje o Twojej drużynie skontaktuj się z nami - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


 


PLESZEWSKIE WŁÓCZYKIJE

Powstanie drużyny "Pleszewskie Włóczykije"  zainicjował projekt współpracy LGD "Wspólnie dla Przyszłości" p.n. Włóczykije Pojezierza. W ramach projektu wytyczono 12 ścieżek treningowych NW oraz opracowano turystyczną aplikację mobilną „ Polskie Trasy”.  W każdej gminie Powiatu pleszewskiego odbywały się treningi NW. Realizacja projektu obejmowała również współorganizację Mistrzostw Polski w NW w 2014r., gdzie drużyna  "Pleszewskie Włóczykije" pierwszy raz wystawiła swoich  przedstawicieli. Na tych zawodach drużyna z Pleszewa uplasowała się na wysokich miejscach, co zachęciło do uczestnictwa w zawodach Korony Wielkopolski.

Przedstawiciele Pleszewskich Włóczykijów licznie brali udział we wszystkich zawodach KW, zarówno w sezonie 2014/2015, jak i 2015/2016, z coraz lepszymi wynikami, osiągając ostatecznie I miejsce Klasyfikacji Generalnej w kategorii drużynowej w marcu  2016r.

Drużyna PW jest grupą nieformalną, ale posiada swoje logo i koszulki. To grupa dobrych znajomych, w rożnym wieku których łączy wspólna pasja.

Oprócz wspólnych treningów, na które grupa zaprasza chętnych z różnych okazji  wszyscy mają również możliwość trenować w pleszewskim klubie Active Fit przy ul. Traugutta 30. Treningi prowadzą instruktorzy: Magdalena i Piotr Nawroccy we wtorki i piątki o godz. 18.00 – Tel. 693 388 508

 


MARSZ PO ZDROWIE


Jedna z największych grup Nordic Walking Fitness w Polsce.  Pierwsi w kraju połączyli marsze z kijami i różnorodne formy treningu outdoorowego oraz dodali ćwiczenia nie tylko ze Zdrowego Kręgosłupa, Pilates, Medical Fitness, ale również Crossfit i treningu funkcjonalnego wykorzystując do tego bogatą, leśną infrastrukturę.

Utworzyli podział grup ze względu na intensywność treningów Nordic Walking, biorąc pod uwagę przede wszystkim stopień wytrenowania swoich Podopiecznych, dzięki czemu rozpoczęli regularne biegi z kijami. Godziny spędzone z nimi to nie tylko profesjonalnie przeprowadzona zdrowotno-treningowa przygoda, ale również perfekcyjne doskonalenie techniki i niesamowita integracja.

Jak magnes przyciągają pozytywne osoby, które możesz spotkać nie tylko podczas regularnych treningów w całym Poznaniu, ale również  na przepełnionych niespodziankami Aktywnych Wyprawach po Zdrowie organizowanych w ciągu całego roku.

Dodatkowo dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem trenersko-rehabilitacyjo-organizatorskim podczas prowadzonych kursów Instruktora Nordic Waling oraz Sędziego.

Więcej informacji na www.MarszPoZdrowie.pl 


PILSCY MIŁOŚNICY NORDIC WALKING


PMNW to fanpage stworzony przez Macieja Nowaka - instruktora PSNW, by mówić, pisać o wszystkich pilskich środowiskach związanych z NW. To pasja do tej dyscypliny ruchowej. To źródło informacji, relacji z zawodów. To w końcu spotkania ludzi z pasją. Na potrzeby Korony Wielkopolski liderzy klubów  działających w Pile zawiązali  grupę ze wszystkich lokalnych środowisk, by wspólnymi siłami reprezentować Miasto Piła i Powiat Pilski.Kontakt: Maciej Nowak tel.: 600 988 047

mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.facebook.com/PilscyNordicWalking

PMNW tworzą :

Jeziorki – Aktywna Wieś

Stowarzyszenie - Klub Miłośników Nordic Walking    "CZARNE PANTERY"

TRAMP - UTW

SAILING TEAM FERAJNA


Jeziorki – Aktywna Wieś


Swoje pierwsze kroki stawiała cztery lata temu. Powód : nadwaga założycieli Beaty i Marka Kąckowskich.  Z kolejnymi miesiącami przybywało członków  ( obecnie  20 osób ) , którzy wspólnie ciągle  odnotowują  swoje  pierwsze sukcesy w zawodach nordic walking w Wielkopolsce i nie tylko. Dzisiaj grupa oprócz propagowania idei nordic walking, propagując zdrowy tryb życia organizuje rajdy nw, spływy kajakowe oraz  wycieczki rowerowe. Najważniejszą jednak imprezą i wyzwaniem to organizacja Rajdu Granicznego NW w Jeziorkach skierowanego do dzieci i młodzieży z gminy Kaczory, w tym dzieci niepełnosprawne.

Kontakt: Marek Kąckowski tel.: 606 659 175

https://www.facebook.com/Jeziorki-Aktywna-Wie%C5%9B-1381379058771168/?fref=ts

 

 


Stowarzyszenie - Klub Miłośników Nordic Walking    "CZARNE PANTERY"

Motto Stowarzyszenia : Nordic Walking - Marszem po zdrowie i dobry nastrój każdego dnia ;)

Założycielkami są Aneta Dukiewicz i Anita Kępińska , wieloletnie przyjaciółki oraz instruktorki nordic walking PSNW. Ich pasja do kijów i wspólnego spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu przez cały rok  trwa już ponad 6 lat. Od dwóch lat również morsują.

Wspólnie prowadzą zajęcia treningowe z ponad 30  osobową grupą w regularnych cotygodniowych weekendowych  spotkaniach , do których zachęcają mieszkańców Piły i okolic do uprawiania spacerów z kijkami poznając fantastyczne  okoliczne lasy i rezerwaty przyrody. Wyjeźdzają na treningi wspólnie nad morze oraz pobliskie ciekawe tereny przyrodnicze. Organizują akcje nakłaniające do zdrowego trybu życia , prowadzą zajęcia z  gimnastyki senioralnej oraz organizują  iventy rodzinne w środowisku lokalnym i powiatowym,  a także  uczestniczą w pikniku ekologicznym udzielając instruktarzu prawidłowej techniki nw.  Jako drużyna odnoszą  spore sukcesy w lokalnych zawodach w Wielkopolsce jak również w całej Polsce.  Trzeba przyznać, że cykliczne spotkania przyciągają sporą grupę osób chcących poznać tajniki prawidłowej techniki NW. Tworzą fantastyczny klub przyjaciół o wspólnej pasji. Wzajemnie się motywują, szanują i wspierają

Kontakt: Aneta Dukiewicz tel.: 693 840 335
strony FB: Nordic Walking – Instruktor Piła Klub Czarne Pantery


TRAMP - UTW

Czyli Agnieszka i Przemysław Brzozowscy. Najdłużej związane z NW osoby w Pile. Juz od 2007 jako instruktorzy Szkoły LEKI zaczynają rozpowszechnianie tej dyscypliny                  w lokalnym środowisku, odnosząc sukcesy. Od 2008 r. współpracują z PTTK.
Ich praca jest często doceniana co uwidacznia sie najpierw nominacja, a później wyróżnienie w plebiscycie Sportowy Ambasador Piły 2016. Od zawsze związani z turystyką, w szerokim tego słowa znaczeniu zarażają innych, co w konsekwencji prowadzi do założenia Marszu Po Zdrowie przez ich dzieci. Agnieszka dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzi regularne treningi nordic walking.

Kontakt: Agnieszka Brzozowska tel.:601 659 141
strony FB: https://www.facebook.com/TrampSklep


SAILING TEAM FERAJNA

Sailing Team Ferajna w środowisku Pilskim znana od ponad półtora roku jako grupa młodych ludzi z dużym poczuciem humoru. Założona przez Bartka Nowaka, który startując samotnie w zawodach nie chciał być "bezimiennym". Domeną tej grupy jest fakt, że w jej szeregach są całe Rodziny. W zawodach i treningach uczestniczą małe dzieci i ich rodzice. Jako jedyne pilskie środowisko startuje w całym cyklu Pucharu Polski PFNW. Poza pasja do NW, grupa czynnie uczestniczy w turystyce rowerowej oraz zawodach biegowych. Każde treningi kończą się miłym akcentem kalorycznym.

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
INTERNET: https://www.facebook.com/SailingTeamFerajna
Kontakt: Bartłomiej Nowak tel.: 694 402 905
mail.: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it." target="_blank">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.Dzika Drużyna

Pierwszy oficjalny start drużyny miał miejsce 19.03 w Olandii i od tego się zaczęło. Obecnie "Dzików" jest już ponad 20 z rożnych miejsc (Poznań, Luboń, Kalisz, Łódź, Londyn, a nawet New York). Idea drużyny jest prosta -  cieszyć się sportem, wzajemnie motywować, wymieniać doświadczeniami i razem startować w zawodach! Każda osoba, która dołącza do drużyny wprowadza nowe pomysły i tak sportowe "stado" rośnie! ?  Wspólne treningi odbywają się w czwartki, a miejsca i czas podawane są na GRUPIE. Wystarczy wejść, dołączyć do grupy i razem trenować!

 

Partnerzy Strategiczni

 • 053a272b08d2e8a256547e3c49bf7821_gallery.png
 • 450a2eeea62b06d8142829e5ae2e3ecf_gallery.jpg
 • 8040__LOGO_Doppelherz_aktiv_2008_11_podglad.jpg
 • centrum-medyczne-neomedica-poznan.png
 • High5-SN-REDBLACK-OL.jpg

Partnerzy

 • 0237ccf0c53235010e373131dde1fe93_gallery.png
 • logo_wysoka-jako_jpg.jpg
 • Parplast_logo.png
 • polar-logo.jpg

Patronat Medialny

 • 2fb5bf89ca697e072f26ee8178ac4408_gallery.jpg
 • TVP3_Pozna.jpg

Patronat Honorowy

 • 79fc1317769ade0d3d3a5252fe6725ec_gallery.jpg
 • d7fb5e9547d2d954a73461f141ae3757_gallery.jpg
 • onwf_logo_new_round_www1.jpg
 • umww_biostat.jpg