Partner merytoryczny:

Organizatorzy:

  
           

Pomysłodawca i organizator: Marcin Szulc 

Absolwent studiów magisterskich fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Sportowiec z zamiłowania, teoretyk i praktyk wpływu wysiłku fizycznego na organizm ludzki, instruktor i trener wielu aktywności ruchowych. Z aktywnością fizyczną związany od najmłodszych lat, gdy w dzieciństwie z całą rodziną regularnie wybierał się na treningowe wojaże wzdłuż Bałtyku. Obecnie wraz z żoną Heleną prowadzą jedną z największych grup fitness Nordic Walking w Polsce- MarszPoZdrowie.pl .  Jako pierwsi w kraju utworzyli regularne treningi biegowe z kijami, połączyli marsze z kijami z różnorodnymi formami treningu outdoorowego- Zdrowy Kręgosłup, Pilates, Crossfit czy trening funkcjonalny. Poprzez organizację profesjonalnych zawodów Nordic Walking chce popularyzować Nordic Walking w różnych środowiskach sportowców i zwrócić uwagę, że tylko prawidłowa technika marszu przynosi korzyści zdrowotno- treningowe.


Helena Szulc 

Absolwentka Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, lecz aby moja codzienność nie zmieniła się w rutynę nieustannie się rozwijam i pogłębiam swoją wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną na niezliczonych ilościach szkoleń, warsztatów, kursów, konwencji, rozmów z innymi instruktorami oraz samodzielnie w domu. Interesują mnie głównie treningi prozdrowotne, na których uczymy się świadomie czuć własne ciało i trzymać nad nim kontrolę również w życiu codziennym.  Zdobycie uprawnień, by być instruktorem zajęć ruchowych było jedną z najlepszych rzeczy, które zdarzyły się w moim życiu. Dzięki temu moją pasją mogę dzielić się z innymi ludźmi i czerpać z ich postępów oraz sukcesów największą nagrodę – własne spełnienie i szczęście. Wierzę, że moja determinacja oraz bardzo często ciężka, lecz najcudowniejsza praca, doprowadzi mnie do osiągnięcia coraz to wyższych celów. Musimy bowiem pamiętać, że „w życiu największą wypłatę dostajesz za pracę nad samym sobą…”. Poprzez organizację zawodów cyklu Korony Wielkopolski chcę pokazać, że współzawodnictwo to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała międzypokoleniowa integracja. 


Aneta Dukiewicz

Prezes Stowarzyszenia - Klubu Miłośników Nordic Walking CZARNE PANTERY z Piły. Instruktor Nordic Walking i Piletes.

Jej motto na cotygodniowych regularnych całorocznych zajęciach w pilskich lasach to : "Nordic walking  marszem po zdrowie i dobry nastrój każdego dnia" ;) Zero narzekania i marudzenia - za to zaraża pozytywnym myśleniem, niespożytą  energią  i uśmiechem. Zachęca, motywuje, trenuje  i dba o prawidłową technikę chodzenia z kijkami.  W weekendy nordicuje  a w tygodniu  "męczy na matach"  prowadząc zajęcia  pilates. Oprócz tego gra w siatkówkę, tańczy latino, zimą morsuje i  zjeźdża na nartach a latem  żegluje, wspina się po górach oraz jeździ na rowerze. Organizuje i bierze udział w wielu akcjach charytatywnych na terenie swojego miasta, proponuje aktywne spędzenie wolnego czasu całych rodzin wśród mieszkańców biorąc udział w projektach dla miasta, powiatu i innych instytucji.

Współorganizuje  Koronę Wielkopolski w Pile gdzie od tego roku sprawuje również  funkcję Koordynatora Medialnego całego cyklu zawodów.  Sama chętnie startuje w zawodach oraz  zaprasza z sukcesami do współzawodnictwa swoje ukochane Czarne Pantery. A w tzw międzyczasie pracuje zawodowo jako lider sprzedaży.

Alicja Niemiec 

Naczelna profesjonalna fotograf Pucharu Bałtyku. Obecna na większości imprez, dba o to, aby każdy zawodnik znalazł się na zdjęciu, o to, aby ścieśniać się na zdjęciach grupowych i o to, aby zdjęcia faktycznie odzwierciedlały pozytywną atmosferę poszczególnych imprez. Alicja przygotowuje również wszystkie plakaty zapowiadające poszczególne wydarzenia.

Adrian Sosnowski 

Czołowy spiker Pucharu Bałtyku, oprócz oprawy konferansjerskiej zapewnia również oprawę tekstową, niemalże wszystkie relacje i zapowiedzi poszczególnych imprez są jego autorstwa. Do tego aktywnie uczestniczy w tworzeniu regulaminu Pucharu i innych sprawach organizacyjnych.

Partnerzy Strategiczni

 • 053a272b08d2e8a256547e3c49bf7821_gallery.png
 • 450a2eeea62b06d8142829e5ae2e3ecf_gallery.jpg
 • 8040__LOGO_Doppelherz_aktiv_2008_11_podglad.jpg
 • centrum-medyczne-neomedica-poznan.png
 • High5-SN-REDBLACK-OL.jpg

Partnerzy

 • 0237ccf0c53235010e373131dde1fe93_gallery.png
 • logo_wysoka-jako_jpg.jpg
 • Parplast_logo.png
 • polar-logo.jpg

Patronat Medialny

 • 2fb5bf89ca697e072f26ee8178ac4408_gallery.jpg
 • TVP3_Pozna.jpg

Patronat Honorowy

 • 79fc1317769ade0d3d3a5252fe6725ec_gallery.jpg
 • d7fb5e9547d2d954a73461f141ae3757_gallery.jpg
 • onwf_logo_new_round_www1.jpg
 • umww_biostat.jpg